Strėlytės Paieška

Gamintojas:

Įtampa, (V):

Srovė, (A):

Strėlytės Reklama
Strėlytės Apie pakrovėjus

Apie pakrovėjus


1. Kaip išsirinkti nešiojamo kompiuterio pakrovėją?

Prieš perkant naują kompiuterių pakrovėją nešiojamam kompiuteriui, reikia atkreipti dėmesį į tris svarbius kompiuterio pakrovėjo charakteristikos punktus:

  • Kompiuterio pakrovėjo išvesties įtampa (Voltai, V);
  • Kompiuterio pakrovėjo išvesties srovės stipris (Amperai, A);
  • Kompiuterio pakrovėjo antgalis, kuris jungiasi į kompiuterio maitinimo lizdą;

Renkantis kompiuterio pakrovėją visų pirmą reikia atkreipti dėmesį į išvesties srovę ir srovės stiprį. Šios kompiuterio pakrovėjo charakteristikos nurodytos ant apatinės kompiuterio pusės ir pavadinti INPUT. Visi nešiojami kompiureriai, turi išvesties įtampa nuo 9V iki 25V. Renkantis kompiuterio pakrovėją, galimas 1 - 2V įtampos neatitikimas į vieną arba į kitą pusę. Didesnis kompiuterio pakrovėjo įtampos neatitikimas gali privesti prie kompiuterio arba kompiuterio pakrovėjo gedimo. Jeigu kompiuterio pakrovėjo įtampa atitinka, kitas svarbus dalykas yra srovės stipris. Jam galioja viena taisyklė: srovės stipris negali būti mažesnis, nei nurodyta ant kompiuterio apatinės pusės! Taigi, kompiuterio pakrovėjo srovės stipris gali būti toks pat arba didesnis. Kuo srovės stipris yra didesnis (kai įtampa yra ta pati), tuo kompiuterio pakrovėjas yra galingesnis. Galingesni kompiuterio pakrovėjai nesugadins kompiuterio ir patys liks sveiki. Atitinkamai, kuo galingesnis kompiuterio pakrovėjas, tuo didesnė jo kaina. Mažiau galingas kompiuterio pakrovėjas nesugadins kompiuterio, bet gali sugesti pats. Taigi, reikia rinktis optimaliausią variantą, arba tokį, koks nurodytas ant kompiuterio apatinės pusės.

Trečia svarbi kompiuterio pakrovėjo charakteristika – antgalis. Svarbiausia, kad atitiktų antgalio kontaktinė dalis, ir jis tvirtai būtų įkištas į lizdą.

Neturi reikšmės kokį pasirinkote kompiuterio pakrovėjo gamintoją, juolab, kad daugiausia kompiuterio pakrovėjų, su skirtingais kompiuterių gamintojais, daro keletas pakrovėjų gamintojų, tokių kaip Liteon, Delta, LiShin. Pakrovėjai su šiais gamintojų pavadinimais yra patys einamiausi. Jie tinka tokiem kompiuteriam kaip Acer, Asus, Toshiba, Fujitsu-Siemens, LG, MSI ir kt.

Viską apibendrinant, renkantis kompiuterio pakrovėją, svarbu atkreipti dėmesį į elektrinius parametrus ir pakrovėjo antgalį. Visa kitą yra suderinama.

2. Nešiojamų kompiuterių pakrovėjų naudojimo taisyklės

Svarbu laikytis keletos taisyklių, naudojant kompiuterio pakrovėją:

  • Pradžioje kompiuterio pakrovėjo antgalis jungiasi į kompiuterio maitinimo lizdą, o tik tada kompiuterio pakrovėją jungiame į tinklą (rozetę);
  • Nereikia pastoviai laikyti kompiuterio pakrovėjo įjungto į tinklą;
  • Kad išvengti trumpo jungimo, stengtis nepažeisti kompiuterio pakrovėjo laidų izoliacijos;